Крайова
Булава УПЮ

Новини КБ УПЮ

Відбулася нарада комендантів таборів і голів реферантур

Автор: Ярина Вдовичин

13 вересня 2009 року на Шептицьких 16, домівка станиці Львів, відбулась нарада голів референтур та комендантів крайових таборів. Підвели підсумки проведення крайових таборів, зокрема проаналізовали стан фінансування, співпраці між керівними органами та організаторами таборів, рівень учасників тощо.

Загалом в 11 крайових таборах взяло участь близько 320 учасників, ще близько 50 дітей змогло побувати на 2 таборах для прихильників в рамках Джемборі. Практично всі коменданти відзначили, що табори виконали заплановану програму, досягли поставленої мети. Проте, багато висловлювань було про те, що рівень учасників та розвідувачів бажає бути кращим. Причиною цього, було зазначено, є недостатня виховницька праця в юнацьких частинах, брак ідейної виробленості та підготовки із практичного пластування.

Щодо фінансування, то в умовах фінансової кризи, стан забезпечення з боку Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту був обмежений (в півтора рази менший ніж минулого року, не враховуючи інфляції), проте майже всі кошти від Мінмолоді надійшли до або в час таборів (минулого року в листопаді-грудні). Ряд таборів змогло залучити спонсорську допомогу на кілька тисяч гривень і це позитивний приклад зарадності в такий час. Було запропоновано на наступний рік ввести диференційовану вкладку, оскільки в кожного табору різні технічні та організаційні витрати.

На наступний рік планується реформувати систему оголошень про крайові табори, та зголошень учасників на них. Про це висловились більшість із присутніх.

Представникам усіх таборів нагадали, що триває оголошений конкурс на кращий відеофільм та фотопрезентацію про літній пластовий табір, оголошений КБ УПЮ. Деталі можна подивитись тут https://upu.plast.org.ua/?page=news&newsid=3477

Проте, не зважаючи на всі проблеми, можна ствердити, що розвиток та поступ крайових таборів очевидний, зріс рівень інструкторського та програмного забезпечення. Хотілось, шоб і рівень учасників зростав, як і загальна чисельність.

І на сам кінець висловлюємо щиру подяку всім комендантам, проводам крайових таборів і всім хто був долучений до цієї нелегкої праці. Цінуємо Вашу безцінну роботу і вагомий внесок в розвиток організації загалом. 

Голова КТК, Микола Бігус