Крайова
Булава УПЮ

Новини КБ УПЮ

Пам'ятка організаторам пластових таборів 2009

Автор: Ярина Вдовичин

1. 20 років відновлення Пласту. Під цим гаслом проходить 2009 рік. В легенді табору потрібно торкнутись питання відновлення чи заснування Пласту в вашому регіоні, проведення перших таборів. Можна спробувати провести табори в стилі «ретро» (поч. 90-х років) - використати старі брезентові намети, індивідуальний виряд тощо. Деталі можна віднайти на старих фото, відео та в спогадах очевидців.

2. Гасло «Бог і Україна». Посилення духовно-релігійного та патріотичного аспекту виховної програми. Рекомендується особливу увагу приділити духовному та релігійному вихованню. Залучення капеланів (варто активно звернутись до місцевих єпископів про допомогу. Добре було б залучати семінаристів), духовно-релігійні гутірки, вивчення давньої віри наших предків, вивчення народних обрядів та звичаїв. Відвідування та відновлення могил героїв. Ватри, змаги, ігри на патріотичну тематику.

3. Практичне пластування та самовиховання. Гурткова система на таборі (слід активно врахувати тезу Бі-Пі – Пластовий табір – це не військовий об’єкт, де все має бути під лінійку. Слід максимально сприяти розвитку гуртка, створенню «його території» у вигляді свого маленького підтабору). Максимальне врахування досвіду та напрацювань ЛШ/ШБ, ЗБ. Пам’ятаймо, практичне пластування є основою програми курінного табору. Без нього табір не табір.

4. Інформаційне висвітлення в ЗМІ. Запрошення місцевих журналістів на табори, подання післятаборових статей, інтерв’ю про важливість пластового таборування для виховання здорової молоді. Крайова булава УПЮ оголошує Конкурс на кращу статтю-спогад про табір. Підсумки в кінці року.

5. Інформаційне забезпечення таборування. Оголошуємо конкурс від КТК на кращі фотоальбом та відеофільм про табір в кінці року (буде проводиться Фестиваль пластового аматорського відео). Оголошуємо Конкурс одноднівок та таборових хронік. Закликаємо здійснювати активний ПіАр Пласту серед місцевого населення через добрий приклад, хорошу пластову та зовнішню поставу.

6. Суспільно корисне добре діло. Співпраця з місцевими громадами – популяризація пластової ідеї. Прибирання цвинтарів та одиноких могил, допомога самотнім та перестарілим, мистецько-культурні акції в сільських клубах тощо – це приклад активної участі пластунів в житті громади.

7. Співпраця з місцевою владою. Вироблення дозволів на проведення (районна та сільська влада, лісництво, санстанція). Наша стратегічна мета – виділення земельних площ для пластових таборів. Це можливо при добрій співпраці з місцевою громадою (рішення приймаються обласними, районними, сільськими/селищними радами).

8. Гігієна та медичне забезпечення. Обов’язково має бути лікар на таборі. Активно запрошуйте студентів медичних закладів, зокрема через поширення інформації про вакансію через розсилання та сайти інших громадських об’єднань. Здоровий спосіб життя починається із правильного режиму дня, зокрема сну, здорового харчування, гігієни. Вивчайте масаж – корисно.

9. Екологічне виховання. Природоохоронна діяльність. Головне правило – «не зашкодь». Любов до живої і дикої природи і життя в гармонії з нею – один з важливих елементів пластового методу.

10.  Звітування. Закликаємо всіх зробити звітування вчасно і взірцево. 1 міс. в ОТК та КТК (детальніше див. Положення про порядок зголошення та перевірки пластових таборів). Мета – аналіз стану розвитку таборування в Пласті на 20 році діяльності. КТК оголошує Конкурс кращих таборових звітів у 2009 року. Переможців буде відзначено.

27.04.2009                                                                  Крайова таборова комісія