Крайова
Булава УПЮ

Новини КБ УПЮ

Рекомендації зв’язковим та впорядникам УПЮ щодо зарахування точки “Відбуде один курінний або окружний виховний табір за програмою першої проби”

Автор: пл.сен.пр. Микола Бігус, ОЗО

Рекомендації зв’язковим та впорядникам УПЮ щодо зарахування точки “Відбуде один курінний або окружний виховний табір за програмою першої проби”.


Цього року маємо складний виклик для нашого пластування - тривання епідемії COViD-19, який унеможливлює проведення курінних та інших видів довготривалих таборів в звичному для нас форматі.

Одним із наслідків є перешкода для успішного завершення юнацтвом першої чи другої проби - неможливість успішно відбути кваліфікаційний пластовий табір.

А це, в свою чергу, створює велику загрозу, що чимало юнаків та юначок, які тільки нещодавно прийшли до Пласту, стали на шлях “скобиного крила”, без табору можуть відійти від пластування, знеохотитись, не відчути всього чару пластування.

Виходячи із цих обставин, Крайова булава УПЮ, РЕКОМЕНДУЄ:

  • Зв’язкові та впорядники можуть зараховувати в 2020 році  на цю точку повноцінні мандрівки з гуртком/куренем, з ночівлею, тривалістю сумарно щонайменше 10 днів. Тобто може бути кілька мандрівок по 2, 3, 4 чи більше днів, під час  яких загалом юнак чи юначка набувають досвіду таборування та мандрівництва.

  • Свої мандрівки гуртки/курені  при допомозі виховників мають спланувати таким чином, щоби дотримуватися карантинних обмежень та вимог безпеки. В кожній області слід зважати на рішення місцевих органів влади (в тому числі і тієї місцевої влади, на  терені дії якої відбувається мандрівка і тієї, де мешкають самі учасники) та узгоджувати мандрівку з відповідним Станичним/Окружним пластовим проводом.

  • Під час мандрівки всі її учасники мають подбати про збереження фізичного дистанціювання між собою, постійну гігієну (миття рук, дезінфекція речей побуту, користування тільки індивідуальними засобами та спорядженням). Ночівлю влаштовувати максимально дистанційно. Детальні рекомендації читайте тут

  • Програму мандрівок слід складати таким чином, щоб максимально охопити різні сторони “життя в природі”, вмілості практичного пластування та інші традиційні елементи програми пластового табору.

  • В кінцевому висліді зв’язкові і впорядники мають оцінити чи юнак або юначка осягнули програму першої проби, яка стосується таборування та “життя в природі” і приймати рішення щодо успішного завершення першої проби і дозволу на заприсяження.

Якщо юнаки чи юначки минулого року мали змогу успішно перейти пластові табори, то цю “альтернативу” до них застосовувати не варто

Щодо другої проби, то рекомендуємо пластунам-учасникам та пластункам-учасницям активно брати участь та долучатися до  організації курінних/гурткових мандрівок. На наступний рік готуватися до повноцінних таборів, щоб успішно завершити другу пробу. 

 

Крайовий булавний УПЮ Микола Бігус