Крайова
Булава УПЮ

Новини КБ УПЮ

Затверджено до річної апробації вмілість "Впоряд"

Автор: ст. пл. Микола Бовкіт, ЛЧ

КБ УПЮ затвердила вмілість "Впоряд" до річної апробації. 

Вимоги до вмілості:

1 проба 

Виконати пункт 1 або 2  

Пункт 1.

 1. Мати всі елементи пластового однострою та правильно пришиті всі відзнаки  згідно з правильником про пластовий однострій та відзнаки.

 2. Знати та розказати: що таке впоряд, поняття команд пластового впоряду (вказівного, підготовчого та виконавчого складів), які є односкладові накази, що таке зімкнені лади, крило, короткий та довгий звіт. 

 3. Вміти виконувати команди впоряду на місці: позір, збірка, струнко, спочинь, зміни ногу, свобідно, до звіту глянь, на прапор глянь, почесть дай, прямо глянь, праворуч, ліворуч, обернись, до молитви, по молитві, до правого/лівого рівняйсь, на стан відчисли, розхід, вернись, у 1/2/3 лаву/ряд ставай.

 4. Знати та вміти виконувати впоряд хорунжого з прапором України.


Пункт 2. Пройти Вишкіл Впоряду, який проводить  Крайова референтура Почесної Варти з вислідом не нижче, ніж «дуже добре».


2 Проба 

Здобути вмілість «Впоряд І»

Виконати пункт 1 або 2  

Пункт 1

 1. Здобути вмілість “ Впоряд 1”

 2. Вміти надавати команди впоряду на місці з правильною інтонацією: позір, збірка, струнко, спочинь, зміни ногу, свобідно, до звіту глянь, на прапор глянь, почесть дай, прямо глянь, праворуч, ліворуч, обернись, до молитви, по молитві, до правого/лівого рівняйсь, на стан відчисли, розхід, вернись, у 1/2/3 лаву/ряд ставай. 

 3. Вміти виконувати та надавати  команди впоряду в русі: ходом руш, свобіно, на місці ходом руш, на місці стій, праворуч, ліворуч, обернись, направо/наліво заходь, прямуй.

 4. Знати та вміти виконувати впоряд хорунжих з курінним прапором.

 5. Знати впоряд з палицею і вміти виконувати та надавати такі накази: струнко, спочинь, свобідно, на плече, до стопи, почесть дай, до молитви, по молитві, праворуч, ліворуч, обернись.

 6. Провести повне відкриття та закриття дня, акції або табору для гуртка, куреня або вишколу (за наявності щогли та без неї)

 7. Провести гутірку «Впоряд на місці» для гуртка чи куреня (вона має містити практичну й теоретичну частини, тривати не менше 20 хв, по закінченню гутірки усі учасники повинні опанувати основні впорядові постави, а також вільно виконувати й надавати базові накази). 


  Пункт 2. Пройти вишкіл «Школа Впоряду», який проводить Крайова референтура Почесної Варти з вислідом не нижче, ніж «дуже добре».3 проба 

Здобути вмілість «Впоряд ІІ»

Виконати пункт 1 або 2  

Пункт 1.

 1. Здобути вмілість “ Впоряд 2 “

 2. Відбути станичний захід або будь-який табір на посаді бунчужного/ої.

 3. Виконати принаймні одне із завдань:

 1. Організувати і провести вишкіл впоряду для куреня (повинно бути не менше 20-ти учасників) та подати творчий звіт до Крайової рьеферентури Почесної Варти.

 2. Організувати дефіляду з гуртком чи куренем та подати творчий звіт до Крайової референтури Почесної Варти.

 3. Провести церемоніальний захід в курені (Наприклад, покладання вінків до могили/пам‘ятника визначній особі/патронові куреня; вимарш у честь особливої події; урочисте надання курінних відзначень/нагород) та подати творчий звіт до Крайової референтури Почесної Варти.

Пункт 2. Пройти вишкіл «Почесна варта» з вислідом не нижче за «дуже добре».


Деталі за посиланням: https://bit.ly/2yYYN7c